WYNAJEM  IGŁOFILTRÓW
Nie marnuj czasu na walkę z wodą i błotem zalewającym wykopy. Skorzystaj z naszych usług.

 
            

Wynajem igłofiltrów

- agregaty igłofiltrowe
  elektryczne i spalinowe
- kompletne zestawy
  igłofiltrowe do osuszania
  wykopów budowlanych
- pompy do wody czystej
  i brudnej
- agregaty prądotwórcze
- nagrzewnice olejowe

 www.iglofiltrowanie.pl
Kontakt

GIFTEX
ul. Warszawska 11
05-240 Tłuszcz
woj. mazowieckie

tel. 602 682 476
 


Zasada działania igłofiltrów jest stosunkowo prosta, a cała instalacja łatwa i szybka w montażu na placu budowy. Poniżej na rysunkach przedstawiony jest proces osuszania wykopu za pomocą zestawu igłofiltrowego.

 

Jeśli poziom wody gruntowej B uniemożliwia wykonanie wykopu A do zaplanowanej głębokości lub napływająca woda uniemożliwia poprawne ułożenie rurociągu należy czasowo obniżyć lustro wody gruntowej. Do tego celu znakomicie nadają się zestawy igłofiltrowe. Takie zestawy możecie Państwo u nas wynająć, zlecić montaż, bądź też kompleksowe osuszenie wykopów naszym pracownikom. Użycie igłofiltrów umożliwia bardzo szybkie przystąpienie do wykonywania prac i jest to najtańszy i najbardziej ekonomiczny sposób na czasowe obniżenie lustra wody.

 

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać jest określenie rodzaju gruntu, w jakim będą prowadzone prace. Jeśli nie ma przewarstwień gliny i innych gruntów nieprzepuszczalnych, a grunt to iły, piaski i żwiry to wpłukujemy standardowe igłofiltry fi32 A zakończone na dole filtrem właściwym z odpowiedniej siatki C. Igłofiltry następnie podłączamy do kolektorów podciśnieniowych B. Kolektory te łączymy z agregatem igłofiltrowym, który ma za zadanie wytworzyć podciśnienie i wyssać wodę D z gruntu, a następnie wężami zrzutowymi przepompować ją do miejsca zrzutu.

 

Kiedy w kolektorach C wytworzy się odpowiednie podciśnienie, woda gruntowa zaczyna być wciągana przez filtry właściwe A umiejscowioną na końcach igłofiltrów i rurą igłofiltra B zostaje doprowadzona do kolektora C, a następnie pompą igłofiltrową i wężami przepompowana do miejsca zrzutu. Wysysanie wody gruntowej z gruntu D powoduje obniżanie się lustra wody E. Czas skutecznego osuszenia zależy od rodzaju gruntu, ilości napływającej wody gruntowej, głębokości i szerokości planowanego wykopu, ilości igłofiltrów, doboru agregatu igłofiltrowego, itp.

 

Należy pamiętać, by igłofiltry były wpłukiwane na odpowiednią głębokość, tj. góra filtra właściwego powinna znaleźć się ok. 1 m poniżej planowanego dna wykopu. Chodzi o to, by wypukłe lustro wody zostało obniżone na minimum 50 cm poniżej dna wykopu. Po pewnym czasie instalacja igłofiltrowa osuszy grunt C i woda gruntowa spadnie do poziomu umożliwiającego pracę. Przez filtry właściwe A do kolektorów B zacznie dostawać się oprócz wody także duża ilość powietrza. Należy użyć pomp o odpowiednich możliwościach ewakuacji powietrza w stosunku do ilości igłofiltrów, biorąc pod uwagę rodzaj gruntu. Stąd też do użytku z instalacjami igłofiltrowymi, nie można stosować standardowych pomp do wody czystej lub brudnej. Ten etap prac odwodnieniowych pozwala na wykonanie trwałego wykopu na planowaną głębokość D oraz umożliwia ułożenie rurociągu E w suchym wykopie, co ma wpływ na szybkość i jakość wykonywanych prac.

Ten nieskomplikowany system pozwala na efektywną pracę i jak dotąd jest najmniej kosztownym sposobem czasowego obniżenia poziomu wody gruntowej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i naszego sprzętu odwodnieniowego. Niekiedy jest to jedyna możliwość, aby prace budowlane posuwały się w zadowalającym tempie. Doskonale wiemy, że czas to pieniądz, więc nie czekaj, aż grunt sam wyschnie. Wynajem instalacji igłofiltrowej jest dużo tańszy, niż wielodniowe przestoje na budowie. Często już po jednym dniu igłofiltrowania zalany wcześniej wykop nadaje się do ułożenia rurociągu.
Z doświadczenia wiem, że pracownicy firm, które pierwszy raz korzystają z igłofiltrów są bardzo zaskoczeni ich niezwykłą skutecznością. Wykop, który jeszcze kilka dni temu był absolutnie niemożliwy do wykonania ze względu na wysoką wodę i napływające błoto, nagle staje się suchy jak pieprz, z twardym dnem i trwałymi skarpami. A efekt jest tym większy, jeśli ten suchy piasek jest na dnie dwumetrowego wykopu zaraz obok przepływającej rzeki, bądź też w samym jej korycie.
Wszystkie prawa zastrzeżone Giftex - Wynajem igłofiltrów - www.iglofiltrowanie.pl

 

Wszystkie prawa zastrzeżone Giftex - Wynajem igłofiltrów - www.iglofiltrowanie.pl